Nabór do sekcji szachowej UKS „Czternastka” 2020/2021

Zawodnicy UKS „Czternastka” Warszawa
z legendarnym szachistą Anatolijem Karpovem

Zapraszamy dzieci i młodzież, które są zainteresowane rozpoczęciem swojej przygody z szachami do wstąpienia do klubu UKS „Czternastka”.

Nabór do sekcji szachowej odbędzie 07 września 2020 roku (poniedziałek) w godz. 16:30 – 18:00 w Szkole Podstawowej nr 14.

Na grę w szachy nigdy nie jest za wcześnie. Dlatego oprócz dzieci w wieku szkolnym serdecznie zapraszamy również przedszkolaki.

5 lat to idealny wiek na grę w szachy.

Klub Szachowy UKS „Czternastka” jest jednym z największych i najlepszych klubów szachowych w Warszawie.
Nasi zawodnicy biorą udział i odnoszą sukcesy nie tylko w turniejach lokalnych, ale także regionalnych oraz krajowych rangi mistrzostw Polski.

W 2020 roku, pomimo pandemii COVID-19 zawodnicy UKS „Czternastka” odnieśli spektakularne sukcesy.

Podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zawodnicy naszego Klubu zdobyli indywidualnie łącznie 28 medali (12 złotych, 8 srebrnych,
8 brązowych). W klasyfikacji klubowej UKS „Czternastka” wygrał WOM deklasując pozostałe startujące kluby zdobywając 371 pkt podczas kolejny klub w klasyfikacji klubowej zdobył dopiero 172 pkt.

Jeszcze większy sukces Klub UKS „Czternastka” odniósł podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Extra Ligi.
Nasi zawodnicy mimo, że startowali po raz pierwszy w najwyższej grupie rozgrywkowej Juniorów wywalczyli srebrny medal.

Drużyna UKS „Czternastka” z p. Andrzejem Kądziołką

We wrześniu 2020 roku nasi zawodnicy będący jeszcze wiekowo Juniorami wystartują w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligi w Poronienie, gdzie mamy nadzieję pokażą pełnię swoich możliwości.

Oprócz gry w szachy w naszym Klubie liczą się relacje między naszymi zawodnikami. Bardzo staramy się o to aby się z sobą integrowali i wspierania mimo, że nie jednokrotnie rywalizują między sobą przy planszach podczas turniejów.